AXS 10 Tilgangskontroll for maskiner og truck
For å ivareta sikkerhet er det viktig at et verksted har kontroll på at ansatte har nødvendig opplæring på bruk av de ulike verkstedmaskinene.
Med et tilgangskontrollsystem kan ledelsen enkelt sikre at bare autorisert personell har tilgang til de ulike maskinene eller gaffel-trucker.
LTS Maskin tilbyr også installasjon og opplæring av sytsemet.
Enheten kan tillate / forhindre personellets tilgang til selskapets farlige områder eller maskiner, sikre og beskytte overholdelse av autorisasjonene som er utstedt eller ikke av selskapet til sine ansatte, og alt dette takket være enkel bruk av personlige kodebrikker som deles ut til hver ansatt for registrering av inn- og utsjekk av ethvert tilgangsssystem: Kan leveres med frekvensene: 125 KHz og 13,5 MHz. Programmeringen er umiddelbar, gjennom en masterbrikke som er programmert av Tecno Più og forblir til disposisjon for lederen av selskapet som er tildelt autorisasjonene. Det er en ren tilgangskontroll til kontrollene til maskinen eller gaffeltrucken som bare tillater bruk av autorisert personell. Ved utilsiktet glemsomhet av deaktivering av systemet ved slutten av bruken av maskinen, er systemet programmert til å deaktivere automatisk etter 75 sekunder.